FAQ - Často kladené otázky

Jaké jsou přednosti zastínění plachtou?

Stínící plachty jsou funkční a přitom velice vzdušné a elegantní. Díky jednoduchému mechanickému posuvu na sloupcích, do kterých se upínají, je lze naklánět a tudíž vždy poskytují stín, ať už slunce svítí odkudkoli. Plachty působí neokoukaně a vyjímají se dobře jak v rušné zástavbě, tak v přírodě. Kotvit lze plachty i do fasády domu, a to buď do jednoduchého oka, nebo do fasádní kotvy, který je zhruba 160 cm vysoká a zahrnuje, stejně jako sloupek, posuvný mechanismus.

Pro která místa je nejvhodnější použít zastínění plachtami?

Možnosti zastínění plachtami nejsou nijak omezené. Vhodně navržený systém stínících plachet dokonale zastíní terasu, dvorek i zahradní posezení, dětský koutek, balkón i verandu.

Kolik stojí zastínění plachtou?

Cena kompletní sestavy s jednou plachtou a příslušenstvím (sloupky, kotvy) se pohybuje zhruba kolem 50.000 korun. Konečná částka však závisí na tvaru a velikosti plachty, na počtu kotevních prvků a náročnosti kotvení. Ukázku cenových kalkulací jednotlivých sestav najdete zde.

Jaké jsou dodací termíny?

Termíny dodání objednaného systému jsou zhruba 1-4 týdny dle vybraných barev.

Jak náročná je manipulace s plachtou?

Plachta se upevňuje do kotevních prvků (sloupků či fasádních ok a kotev) pomocí karabinek, instalaci plachty či její sejmutí zvládne úplně každý a je to otázka několika málo minut.

Ochrání mě plachta před deštěm?

Plachta je textilní a má základní impregnaci a ochranu proti UV záření. Plachta ochrání před rosou, mrholením či slabším deštěm, v případě silnějšího deště je lepší plachtu sejmout. Pokud se rozhodnete plachtu ponechat napnutou i za deště, je vhodné využít posuvu na sloupcích či fasádních kotvách a plachtu naklonit, aby po ní mohla voda stékat.

Je mezi plachtami rozdíl ve funkčnosti zastínění? Jak zvolit správnou plachtu?

Záleží vždy na prostoru, který je třeba zastínit, ale obecně platí, že pokud použijeme jednu plachtu, více stínu poskytnou obdélníkové plachty. Zastínění lze však provést i kombinací několika plachet.
S návrhem plachty může pomoci náš architekt.

Je montáž plachtového systému složitá?

Montáž zvládne každý kutil. Návody k montáži naleznete zde.
Kdo preferuje montáž zadat, zprostředkujeme mu pomoc našich externích montérů. Situační schéma pro montáž konkrétní plachty dodáme se zbožím zdarma.